Waarom de aarde langer dan één dag belangrijk moet zijn

De planeet warmt op. In feite waren de afgelopen 7 jaar de warmste ooit gemeten, als onderdeel van een langetermijntrend naar opwarming van de aarde. Wetenschappers voorspellen dat het huidige record voor warmste jaar in de loop van de jaren zal worden verbroken.

Terwijl Earth Day een goed moment is om de planeet die we thuis noemen te respecteren, duurzaamheid te benadrukken en de bedrijven te erkennen die streven naar CO2-neutraal, wordt het misschien tijd dat Earth Day meer is dan slechts één dag op de socialemediakalender van het bedrijf.

Krediet: https://www.simplyenergy.com.au/blog/wind-power-the-ultimate-renewable-energy-source 


Laten we eens kijken waarom Earth Day zelfs het fenomeen is geworden dat het vandaag is. Toen Earth Day voor het eerst begon in 1970, was het een manier om ervoor te zorgen dat regeringen klimaatmaatregelen serieus namen, er waren geen Clean Air Acts, geen EPA, en één Amerikaanse senator had er genoeg van. Van de ene noodzaak naar de andere, Earth Day is nu een manier om bedrijven, zowel groot als klein, te herinneren aan hun verantwoordelijkheid voor de planeet - hoe serieus ze die verantwoordelijkheid nemen, staat ter discussie.

Niemand hoeft eraan herinnerd te worden hoe serieus klimaatverandering is met gesprekken over de opwarming van de aarde op een historisch hoog niveau. Hogere temperaturen beïnvloeden de luchtkwaliteit, de gewasproductie en vergroten de verspreiding van infectieziekten. Er is ook een enorm verhoogd risico en intensiteit van natuurrampen – herinnert u zich de bosbranden in 2021 nog? Niet alleen dat, maar steden over de hele wereld zijn vorig jaar tot extremen overstroomd. Er waren 12 cyclonen en hittegolven over de hele planeet, en daarbij komen de mensen in Florida zonder drinkwater te zitten.

De tijd om als planeet in te grijpen en in te grijpen is nog nooit zo urgent geweest.

Het goede nieuws is dat er mensen, politici en bedrijven zijn die hun steentje bijdragen om klimaatverandering tegen te gaan. Earth Day is een kans voor iedereen over de hele wereld om zich bij hen aan te sluiten, meer te leren over de ernstige gevaren waarmee we als planeet worden geconfronteerd en hoe we kunnen werken om ze op collectief en individueel niveau te verslaan. Organisaties en individuen over de hele wereld kunnen meedoen aan Earth Day door evenementen te houden, mee te doen aan of schoonmaakacties te organiseren, bomen te planten en een reeks andere opties. Bekijk hun website voor meer informatie over hoe u deel kunt uitmaken van de actie.

Voor ons team bij MODMO is Earth Day een herinnering aan de reden waarom we doen wat we doen. We willen deel uitmaken van een duurzamere toekomst door een levensvatbaar elektrisch alternatief op twee wielen te bieden voor auto's op fossiele brandstof voor forensen in de stad en andere stadsrijders. Dit jaar gingen we verder en introduceerden we Earth Week (die nog steeds aan de gang is) bij ons publiek, waarbij we hen aanmoedigden om meer op de fiets te stappen en hopelijk wat minder in de auto. Maar dit is slechts een klein onderdeel van ons streven naar duurzaamheid.

Bekijk dit artikel voor meer informatie over onze doelen, of deze diepgaande analyse voor inzicht in de daadwerkelijke ecologische voetafdruk van een ebike.

Ook in onze productie streven we ernaar om zo duurzaam mogelijk te zijn. We werken aan onze duurzaamheidsdoelen, brengen aanzienlijke veranderingen aan in de manier waarop ons team over de hele wereld werkt en hoe we onze producten van A naar B krijgen.


Earth Day mag dan voorbij zijn wat de kalender betreft, maar voor ons is het erkennen van onze verantwoordelijkheid voor onze planeet een voortdurende missie. Dus of het nu een Earth Week, Maand of Jaar is, laten we proberen ervoor te zorgen dat het niet slechts één dag is.